20 grudnia 2013 r. w Akademii Przedszkolaka Krasnal w Zaborowie
odbyło się uroczyste zakończenie programu czytelniczego
„Tuwimkowa jesień”

 

         Głównym celem było zainteresowanie książką jako źródłem wiedzy. W programie trwającym od września do grudnia 2013 r. uczestniczyły wszystkie dzieci z Akademii Przedszkolaka „Krasnal” oraz uczniowie klas 0 – I w Zaborowie.

Program zakładał codzienne czytanie dzieciom w szkole, przedszkolu i w domu wierszy Juliana Tuwima, wykonywanie prac plastycznych, technicznych oraz wdrażanie do samodzielnego czytania. „Tuwimkowa jesień” była czasem wyjątkowych „Rzepkowych zmagań”. Starsi „Malusińscy” samodzielnie czytali, a także uczyli się utworów na pamięć, co uroczyście zaprezentowali w czasie podsumowania projektu w obecności dyrekcji naszej szkoły i pani bibliotekarki GBP w Belsku Dużym. Ulubieńcem dzieci został pan Maluśkiewicz, który wypłynął w łupince orzecha, aby spotkać wieloryba. Natomiast ptaki z leśnego radia zainspirowały najmłodszych do stworzenia własnej ptasiej menażerii.

 Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach z „Tuwimem”. Liczymy, że wprowadzenie najmłodszych w świat klasyki polskiej literatury dla dzieci zaowocuje i przyniesie spodziewane efekty – wychowania przyszłego czytelnika. Na zakończenie programu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książki oraz słodycze ufundowane przez GBP w Belsku Dużym filia w Lewiczynie.

 Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w realizację programu czytelniczego: rodzicom, nauczycielom, dyrekcji szkoły, przede wszystkim zaś pani bibliotekarce Izabeli Majchrowskiej z GBP w Belsku Dużym Filii Bibliotecznej w Lewiczynie, która po raz kolejny realizowała program czytelniczy w naszej szkole.

"Tuwimkowa jesień" - fotogaleria z realizacji programu